O mě a o nás

Jmenuji se Veronika Kalová, mám jednoho skvělého manžela a dva báječné syny. Společně podnikáme úžasné výlety po naší krásné vlasti. Baví nás chodit do přírody, poznávat památky, prolézat zajímavá muzea a výstavy, ochutnávat výborné jídlo.

Já jsem tak trochu plánovací typ, takže tyhle naše výlety vymýšlím, plánuju a organizuju. Zároveň se snažím naslouchat ostatním členům rodiny, aby nás to všechny spolu bavilo.

Děti jsou zvyklé s námi výletovat od malička, ale přece jen s příchodem puberty (staršímu synovi je 12 let, mladšímu 10) je potřeba plánovat ještě citlivěji:)

Do našich výletů tak začínám přidávat skateparky a pumptracky nebo rybníky namísto koupališť, můžeme si dovolit náročnější pěší túry nebo delší přejezdy autem.

Učíme děti, že neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený turista a že příroda je krásná v každém ročním období. Cestováním po naší vlasti je učíme ji milovat a být na ni hrdí. Učíme je zamýšlet se nad ochranou přírody, nad událostmi, které se v naší zemi v minulosti odehrávaly. Sdílíme názory, myšlenky, diskutujeme a učíme se přijímat rozdílnosti.

Vyrážíme na výlety podle plánu a vracíme se s neopakovatelnými zážitky, unavení i odpočatí, posílení a stmelení.